Odtrucia alkoholowe w domu

 

Jako podmiot medyczny wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i oferujemy profesjonalne odtrucie alkoholowe w domu pacjenta.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe

Odtruwanie alkoholowe ma za zadanie umożliwić powrót do prawidłowego funkcjonowania organizmu pacjenta po spożywaniu alkoholu, po zatruciu alkoholowym lub w przebiegu ciągu alkoholowego. Jak przebiega odtrucie alkoholowe jest często kwestią bardzo indywidualną. Odtruwanie organizmu przeprowadzamy po uprzedniej ocenie stanu zdrowia pacjenta. Odtrucie alkoholowe przeprowadzane jest przez doświadczonego ratownika medycznego lub pielęgniarkę. Proces odtrucia polega na podaniu serii wlewów dożylnych (podłącza się pacjentowi kroplówkę) z zaleconymi przez lekarza lekami w zależności od stanu zdrowia – pomagającymi np. w przypadku padaczki alkoholowej.

Jak długo trwa pełne odtrucie alkoholowe

Czas, jaki potrzebny jest do regeneracji zależy m. in. od tego, jaki jest stan pacjenta oraz jak długo trwał ciąg alkoholowy. Alkoholowe odtrucie odbywa się podobnie jak w ośrodku specjalistycznym, zazwyczaj domowe odtruwanie zamyka się w przedziale czasowym do kilku godzin.

Dlaczego odtruwanie alkoholowe przeprowadzamy w domu

Mimo że firm oferujących odtrucia alkoholowe na rynku jest wiele, nie każda z nich jest w stanie przeprowadzić proces odtruwania alkoholowego w formie odtruwania domowego. Jednak wiemy, że nie zawsze objawy zatrucia alkoholem lub też objawy zespołu odstawiennego pozwalają na transport pacjenta do specjalistycznego ośrodka. Dlatego nasi pracownicy dojeżdżają do Państwa do domu, z zachowaniem wszelkich form dyskrecji. W czasie domowego detoksu podnosi się komfort osoby zatrutej lub uzależnionej.

Do kogo kierujemy ofertę domowego odtruwania

Działanie detoksu alkoholowego pozwala na zniwelowaniu skutków picia alkoholu, także długotrwałego. Odtrucie alkoholowe działa doraźnie. Może jednak być pomocną formą wsparcia pacjentów w leczeniu alkoholizmu, zmniejszając dolegliwości występujące jako objawy zespołu odstawiennego. W czasie odtruwania organizmu nie dochodzi do wyleczenia choroby alkoholowej. Jednak wykonanie odtrucia alkoholowego często jest pierwszym krokiem do wyjścia z ciągu alkoholowego (często jest jedyną akceptowaną przez pacjenta formą przerwania ciągu alkoholowego).

Domowe odtruwanie – czy warto przeprowadzić odtrucie w takiej formie

W czasie domowego detoksu pacjent ma zapewnioną usługę na najwyższym poziomie medycznym, z zachowaniem zasad antyseptyki i z użyciem profesjonalnego sprzętu. Jest to skuteczny detoks alkoholowy, odtruwanie organizmu przeprowadzamy dokładnie jak w przypadku odtrucia alkoholowego w gabinecie medycznym.

Czy odtrucie alkoholowe jest bezpieczne

Domowe odtrucie alkoholowe jest w pełni profesjonalne i bezpieczne. Usługę odtrucia alkoholowego wykonuje przeszkolony personel medyczny. Dodatkowo wykonujący odtrucie alkoholowe ratownik lub pielęgniarka korzysta z konsultacji, którą zapewnia lekarz wykonujący odtruwanie. Odtruwanie organizmu jest procesem medycznym, dlatego pamiętać należy, że bezpieczne odtrucia alkoholowe zapewnia odpowiednio przeszkolony personel.

Skuteczność odtrucia alkoholowego

Alkoholowe odtrucie w przeważającej większości przynosi doraźne efekty, pomagając łagodzić skutki odstawienia alkoholowego. Jest remedium na niszczące efekty działa w organizmie alkoholu. W ramach odtrucia alkoholowego pacjent otrzymuje odpowiednią dawkę nawodnienia, na czym opiera się detoksyzacja alkoholowa. Ponadto alkoholowe odtrucie poprzez nawodnienie zmniejsza uczucie pragnienia i łagodzi bóle głowy. Odtruciom alkoholowym towarzyszą także leki podane dożylnie (lub w innej formie), tak więc poalkoholowe odtrucie organizmu to proces kompleksowy.

Jakie są objawy zespołu abstynencyjnego

Występowanie, charakter i nasilenie objawów po odstawieniu alkoholu zależą m. in, od tego, jak długo trwało spożywanie alkoholu (czy było to długotrwałe spożywanie alkoholu), czy nastąpiło przerwanie ciągu alkoholowego czy też jak licznymi ciągami alkoholowymi organizm był osłabiony. Stan pacjenta zależy także od jego ogólnego zdrowia, który w domu pacjenta ma za zadanie ocenić ratownik i lekarz. Zabieg odtruwania alkoholowego niweluje objawy zatrucia alkoholowego, takie jak np.:

  • bóle głowy,
  • rozdrażnienie
  • drgawki (padaczka alkoholowa)
  • odwodnienie
  • wymioty
  • biegunka
  • inne objawy związane alkoholowym zespołem abstynencyjnym

Skutki odstawienia alkoholowego

Często powodem, dla którego ciężko jest wyjść osobie uzależnionej z choroby są właśnie negatywne skutki odstawienia alkoholu. Po odtruciu alkoholowym pacjenci czerpią korzyści głównie z powodu ekspresowego odtrucia alkoholowego. W przypadku osób, które decydują się na odstawienie bez takiego wsparcia, samoistny detoks alkoholowy trwa najczęściej znacznie dłużej. Dlatego nasze odtrucie alkoholowe szczególnie kierujemy do osób, dla których wyjście z ciągu czy uzależnienia jest zbyt trudne, a nierzadko konieczne do poprawy jakości życia lub rozpoczęcia terapii w ośrodku leczenia uzależnień.

Cena detoksu alkoholowego

Na usługę odtrucia alkoholowego i jej cenę wpływa m.in. stan pacjenta, czy pacjent obciążony jest alkoholowym zespołem abstynencyjnym, czy wymaga podania dodatkowych leków, wypisania recepty. Każda wizyta przebiega indywidualnie, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Czy wiesz że …

Szacuje się, że w Polsce na chorobę alkoholową choruje około miliona osób? Problem jest więc ogromny. Dlatego warto zastanowić się nad formami wsparcia i leczenia osoby uzależnionej. Dzięki odtruciu alkoholowemu skutki odstawienia alkoholowego i objawy zespołu abstynencyjnego udaje się zniwelować. To już pierwszy krok na drodze ku leczeniu uzależnień alkoholowych.

Odtrucia24.pl

Tematem odtruć alkoholowych zajmujemy się profesjonalnie – za naszą skutecznością i zadowoleniem pacjentów stoi wykwalifikowany, doświadczony zespół lekarzy i ratowników.

Działamy na terenie kilku województw, m.in. śląskiego (odtrucie alkoholowe Katowice), opolskiego, łódzkiego, małopolskiego.

 

Udostępnij