Odtrucia alkoholowe pomorskie

Odtrucia alkoholowe – województwo pomorskie

Czym jest odtrucie alkoholowe?

Jest to usługa medyczna polegająca na doraźnej pomocy dla osoby zatrutej alkoholem. Odtruwanie alkoholowe ma na celu podanie dożylnie środków nawadniających, uzupełnienie m.in. elektrolitów i glukozy. Jednocześnie odtrucie alkoholowe (skuteczny detoks alkoholowy) polega na podaniu odpowiednich, dopasowanych do stanu zdrowia pacjenta leków. Wykonanie detoksu sprzyja odstawieniu alkoholu i jest środkiem pomocy osobom uzależnionym.

Jak działa detoks alkoholowy?

Detoksykacja alkoholowa pomaga uzależnionemu przerwać ciąg alkoholowy i daje możliwość rozpoczęcia leczenia uzależnienia (proces pomocy osobom uzależnionym). Działanie detoksu w szczególności opiera się na tym, że wspomaga odtrucie organizmu osoby, która nadużyła alkoholu – zarówno w przebiegu ciągu alkoholowego, jak i w przypadku krótkotrwałego, intensywnego spożywania tej substancji. Wykonanie detoksu alkoholowego nawadnia i oczyszcza organizm, uzupełnia niedobory substancji utraconych na skutek zatrucia. Odtrucie alkoholowe polega na podaniu leków, które łagodzą objawy dotykające osób uzależnionych i zatrutych alkoholem.

Objawy zatrucia alkoholem

Do najczęstszych objawów zatrucia alkoholem należą m.in.: bóle i zawroty głowy, drżenie mięśni, osłabienie, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (biegunki i wymioty), zaburzenia świadomości, stany lękowe, bezsenność, potliwość. Silne dolegliwości towarzyszące odstawieniu alkoholu lub strach przed ich pojawieniem się mogą powstrzymywać od rozpoczęcia leczenia alkoholizmu. Dlatego warto przeprowadzić detoks, który służy pomocy pacjentom uzależnionym. Objawy mogą mieć różny stopień nasilenia, mogą występować także w szczególnie nasilonej postaci (zespół zależności alkoholowej). Wtedy przychodzi z pomocą detoks alkoholowy.

Kiedy spodziewać się efektów?

Pierwsze pozytywne efekty detoksu odczuwalne są dla pacjenta już w trakcie wizyty. Szybki efekt odtrucia alkoholowego przynosi ulgę w częstych objawach zatrucia. Oczywiście proces odtruwania organizmu inaczej przebiegał będzie u osoby zatrutej alkoholem z powodu jednorazowego, intensywnego jego spożywania, inaczej reagować będą organizmu osób uzależnionych. Zabieg odtrucia alkoholowego zawsze dopasowany jest do stanu zdrowia i aktualnej sytuacji pacjenta. Przeprowadzając odtrucie alkoholowe, zespół medyczny dokładnie ocenia w jaki sposób przeprowadzić proces odtruwania alkoholowego adekwatnie do potrzeb. Jeżeli odtrucie przeprowadzane jest u osoby, u której nadużywanie alkoholu miało charakter długotrwały, istnieje możliwość umówienia się na cykl kolejnych zabiegów (zaplanowane detoksy alkoholowe).

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Wykonanie odtruwania alkoholowego proponujemy osobom uzależnionym od alkoholu, które chcą przerwać ciąg alkoholowy (np. celem podjęcia terapii leczenia alkoholizmu, co daje możliwość leczenia uzależnienia) oraz osobom, u których zatrucie wywołało jednorazowe spożycie alkoholu (ostre zatrucie alkoholowe) – detoks alkoholowy skutecznie działa w tych przypadkach. Oferujemy także oparte na podobnych zasadach odtrucia dla osób uzależnionych bądź zatrutych innymi substancjami, takimi jak leki (nasenne, psychotropowe) czy narkotyki. Wykonanie detoksu alkoholowego kierujemy do osób, którym zależy na dyskrecji i komforcie wykonania usługi. W celu pomocy osobom uzależnionym, aby umożliwić im komfortową pomoc, nasze usługi wykonujemy w domu pacjenta (wizyty domowe). Nie ma więc potrzeby dojazdu do specjalnego ośrodka czy centrum leczenia uzależnień.

Zalety detoksu alkoholowego w domu pacjenta – wizyty domowe

W odtruwaniu alkoholowym pacjentowi w złym stanie zdrowia przeszkodzić może potrzeba dojazdu do specjalistycznego ośrodka. My oferujemy dojazd do domu i profesjonalną usługę medyczną w warunkach komfortowych dla pacjenta, bez konieczności zmiany otoczenia i dojazdu.

Odtrucie alkoholowe – przebieg

Odtruwanie alkoholowe oferowane przez nas polega na pomocy osobom w domu – oferujemy usługę z dojazdem do pacjenta w województwie pomorskim (m.in. detoks alkoholowy Gdańsk). Zajmujący się detoksem alkoholowym specjalista to doświadczony ratownik medyczny lub pielęgniarka. Przyjeżdża do pacjenta pojazdem nieoznakowanym, w cywilnym ubraniu.

Zabieg detoksu alkoholowego rozpoczyna zebranie wywiadu medycznego i rozmowa z pacjentem oraz konsultacja (w formie teleporady) z lekarzem. Na tej podstawie zespół medyczny przygotowuje indywidualny plan odtrucia.

Po uzyskaniu dostępu dożylnego rozpoczyna się detoksykacja alkoholowa.

Jak długo trwa odtrucie?

Odtrucie alkoholowe trwa około 2 – do kilku godzin. Czas detoksu alkoholowego wyznacza wynik badania pacjenta, oceniany zarówno przed, jak i w trakcie detoksu (po przejściu detoksu alkoholowego ponownie oceniany jest aktualny stan pacjenta).

Bezpieczeństwo

Nasze usługi świadczymy jako podmiot medyczny, dlatego gwarantujemy naszym pacjentom pełen profesjonalizm i wiedzę. Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek. W przygotowaniu odtruwania alkoholowego dla pacjentów kierujemy się aktualną wiedzą medyczną, doświadczeniem i szczegółową oceną stanu pacjenta. Leki w przebiegu detoksykacji alkoholowej pacjentowi podaje zawsze przeszkolony pracownik medyczny.

O nas – gdzie działamy?

Działamy na terenie wielu województw w Polce, w tym m.in. w województwie pomorskim (detoks alkoholowy Gdańsk, odtrucie alkoholowe Gdańsk, odtrucie alkoholowe trójmiasto).

Dojeżdżamy między innymi do miast, takich jak: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Tczew. Działamy na terenie całego województwa, gdzie przeprowadzamy wizyty domowe.

Jak się z nami skontaktować?

Aby zamówić usługę należy zadzwonić na infolinię , gdzie nasz dyspozytor medyczny zapozna się z Państwa sytuacją i przedstawi najbardziej korzystną formę detoksykacji alkoholowej (lub innej formy odtruwania). Dyspozytor dostępny jest całodobowo.

Nasz zespół

Zachęcamy do zapoznania się z naszym zespołem lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek na naszej stronie (LINK).

 

Udostępnij